تلفن واتس اپ اینستاگرام

مراقبت های بعد از میکرو بلیدینگ

در اینجا نکات مراقبتی بعد از میکروبلیدینگ را برای شما توضیح می‌‌دهیم. رعایت این نکات باعث می‌‌شود بهترین نتیجه را بگیرید و سلامت خود را حفظ کنید. در حین انجام میکروبلیدینگ، میکاپ آرتیست باید شما را با روال مراقبت‌‌های بعد از انجام کار آشنا کند. مراقبت‌‌های بعد از میکروبلیدینگ بسیار مهم هستند و موفقیت کار تا حد زیادی به مراقبت‌‌های پس از آن بستگی دارد، بنابراین باید دستورالعمل‌‌ها را جدی بگیرید و آن‌‌ها را به طور پیوسته و مداوم انجام دهید.

مراقبت‌‌های پس از میکروبلیدینگ شامل تمیز کردن ابروها، محافظت از آن‌‌ها در برابر آلودگی و مراقبت از پوست آن ناحیه به روش گفته شده توسط میکاپ آرتیست است. این کارها را باید طبق برنامه زمانی خاصی انجام دهید. برای دانستن تمام نکات لازم در مورد روتین مراقبت‌‌های پس از میکروبلیدینگ با ما همراه باشید.

در صورت نیاز به خدمات میکروبلیدینگ برای مردان، با ما تماس بگیرید تا از مشاوره ما بهره مند شوید.

مراقبت‌‌های بعد از میکروبلیدینگ چقدر طول‌‌می کشد؟

به طور کلی، مراقبت‌‌های پس از میکروبلیدینگ 7 تا 14 روز طول می‌‌کشد.

روند بهبودی میکروبلیدینگ 4 تا 6 هفته طول می کشد، اما مراقبت‌‌های بعد از آن به زمان زیادی نیاز ندارند.

روزهای ابتدایی پس از میکروبلیدینگ زمانی است که باید بیشترین مراقبت را داشته باشید. این زمان بسیار مهم است. حساس‌‌ترین مرحله، مرحله‌ی پوسته پوسته شدن است. پس از آن، می توانید کمی دست نگه دارید.

مراقبت‌‌های اساسی پس از میکروبلیدینگ چه چیزهایی هستند؟

در اینجا دستور العمل‌‌های اساسی برای مراقبت‌‌های پس از میکروبلیدینگ آورده شده‌‌اند:

 • صورت خود را به آرامی بشویید و به خصوص مراقب نواحی اطراف ابرو باشید. یک دستمال تمیز روی آن ناحیه بکشید. ابروهای خود را مالش ندهید. فقط از محصولاتی که میکاپ آرتیستتان توصیه کرده است استفاده کنید.
 • ‌از محصولات مراقبتی پوست استفاده نکنید، زیرا ممکن است حاوی موادی مانند لایه بردارها و اسیدها باشند که می توانند روی رنگدانه تاثیر بگذارند.
 • اجازه دهید دلمه‌‌های زخم‌‌ها به طور طبیعی بریزند. آن‌‌ها را دستکاری نکنید زیرا ممکن است رنگدانه‌‌ها همراه آن جدا شوند و ترمیم آن سخت است.
 • روی صورت خود نخوابید و از یک روبالشی تمیز استفاده کنید، بهترین کار استفاده از روبالشی ابریشمی است.
 • حداقل به مدت 10 روز آرایش نکنید. ممکن است وسوسه شوید که بقیه قسمت‌های صورت خود را آرایش کنید و فقط ناحیه ای که میکروبلیدینگ کردید را آرایش نکنید اما میکاپ آرتیستها توصیه می‌کنند از این کار اجتناب کنید زیرا هنگام پاک کردن آرایش، محصولات آرایشی و پاک‌کننده ها می‌توانند با ناحیه‌‌ی حساس تماس پیدا کنند.
 • اجازه ندهید عرق کنید و از سونا رفتن، شنا در دریا و استخر و دوش گرفتن‌‌های طولانی خودداری کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب و برنزه شدن خودداری کنید.

همانطور که می‌‌بینید قوانین اولیه‌‌ی مراقبت‌‌های بعد از میکروبلیدینگ بسیار سختگیرانه هستند.

شما مجاز به آرایش و استفاده از محصولات آرایشی نیستید.

به همین دلیل از قبل برای جلسه ی میکروبلیدینگ خود برنامه ریزی کنید. به خاطر داشته باشید که ابروهای شما به مدتی برای بهبودی نیاز دارند و همچنین باید آن را ترمیم کنید.

بنابراین، بهتر است میکروبلیدینگ را حداقل 2 ماه قبل از قرارهای مهم یا تعطیلات انجام دهید.

مراقبت‌‌های روز به روز بعد از میکروبلیدینگ

روز 1

در روز اول ابروهای شما بسیار حساس و متورم هستند و همچنین بسیار تیره به نظر می‌‌آیند.

چند ساعت پس از کار، لنف روی آن را با یک پد پنبه‌‌ای و یک قطره آب استریل پاک کنید. این کار را 2-3 بار تکرار کنید.

روز 2-4

مقداری آب استریل روی یک پد پنبه‌‌ای بریزید و ابروهای خود را با آن بشویید یا از صابون آنتی باکتریال استفاده کنید (به توصیه‌های میکاپ آرتیست خود عمل کنید).

برای جلوگیری از تجمع لنف در ناحیه، این کار را ۲ تا ۴ بار در روز تکرار کنید. این کار را بسیار ملایم انجام دهید و از تمیز بودن دستان خود مطمئن شوید.

پس از تمیز کردن ابروهای خود، اگر میکاپ آرتیست به شما توصیه کرده است، یک لایه نازک پماد روی آن‌‌ها بمالید. نباید زیاد از پماد استفاده کنید، ابروهای شما نباید چرب به نظر برسند.

روز 5 تا 10

معمولاً در حدود روز پنجم، مرحله پوسته پوسته شدن شروع می‌‌شود.

اجازه دهید دلمه‌‌ها به طور طبیعی بریزند. اگر به آن‌‌ها دست بزنید این خطر وجود دارد که میکروبلیدینگ شما خراب شود.

انجام مراقبت‌‌های بعد از کار را ادامه دهید. ابروها به آرامی بشویید و خشک کنید و در صورت توصیه آن ها را مرطوب کنید. اگر متوجه چیز غیرعادی مانند پوسته پوسته شدن بیش از حد یا خراش شدید با میکاپ آرتیست خود تماس بگیرید.

روز 10 تا 14

اگر پوسته پوسته شدن ابروهای شما متوقف شده است، دیگر نیازی به استفاده از پماد ندارید.

در روز چهاردهم، می توانید به روال روزمره خود بازگردید. شما می توانید صورت خود را مطابق معمول بشویید و حتی در صورت لزوم کمی آرایش کنید.

انواع مراقبت‌‌های پس از میکروبلیدینگ چیست؟

دو نوع مراقبت پس از میکروبلیدینگ ابرو وجود دارد:

 • مراقبت خشک
 • مراقبت مرطوب

تفاوت آن‌‌ها در این است که در مراقبت مرطوب پس از شستن ابروها از پماد استفاده می‌‌شود در حالی که در مراقبت خشک اینطور نیست.

مراقبت مرطوب چندین مرحله دارد:

 • ابروهای خود را به آرامی با آب استریل بشویید.
 • آنها را با یک پارچه تمیز یا یک پد پنبه ای به آرامی خشک کنید.
 • یک لایه نازک از پماد استفاده کنید.

برخی از میکاپ آرتیستها این نوع مراقبت را توصیه می‌کنند و پماد را به عنوان مانعی در برابر آلودگی می‌‌دانند که تأثیر مفیدی روی سلول‌ها دارد و به بازسازی سریع‌تر پوست کمک می‌کند.

دو نوع مراقبت خشک وجود دارد.

 • نوع اول شستن ابروها به آرامی و سپس خشک کردن آنها است اما پماد در این مرحله حذف می‌‌شود.
 • نوع دوم کمی افراطی تر است و به معنای عدم شستشو و عدم استفاده از پماد است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که از آب دوری کنید و منتظر بمانید تا ابروهایتان به طور طبیعی خوب شوند. این روش کمی قدیمی است زیرا نشستن ابروها می تواند عوارضی ایجاد کند و اکثر میکروبلیدینگ کارها دیگر این کار را توصیه نمی کنند.

چگونه بدانیم کدام روش را باید انجام دهیم؟

اگر میکاپ آرتیست شما به اندازه کافی باتجربه باشد، باید بداند که کدام روش برای مشتری بر اساس نوع پوستش بهترین کارایی را دارد. شما باید دستورالعمل‌‌های او را تا حد امکان با دقت انجام دهید

مراقبت مرطوب: 1.ابروهای خود را با آب استریل به آرامی بشویید. 2. آن‌‌ها را به آرامی با حوله یا پد پنبه‌‌ای پاک کنید. 3. لایه‌‌ی نازکی از پماد بمالید.

مراقبت خشک: 1. ابروهای خود را با آب استریل به آرامی بشویید. 2. آن‌‌ها را به آرامی با حوله یا پد پنبه‌‌ای پاک کنید. 3. از پماد استفاده نکنید.

مراقبت‌‌های بعد از میکروبلیدینگ برای پوست‌‌های چرب

افرادی که پوست خشک دارند کاندیدهای بسیار بهتری برای میکروبلیدینگ هستند و می توانند انتظار نتایج عالی را داشته باشند.

کسانی که پوست چرب دارند چندان خوش شانس نیستند به این دلیل که چربی طبیعی که پوست تولید می‌کند رنگدانه را پس می‌زند. با این حال، این بدان معنا نیست که این افراد نمی‌‌‌‌‌‌توانند ابروهای خود را میکروبلیدینگ کنند. افراد با پوست چرب می‌توانند میکروبلیدینگ انجام دهند اما نیاز به مراقبت ویژه دارد.

برای افرادی که پوست چرب دارند معمولا مراقبت خشک توصیه می‌‌شود زیرا نیازی به مرطوب کننده نیست. ابروهای میکروبلید شده باید چند بار در روز پاک شوند، باید آنها را خشک نگه دارید.

چه مدت بعد از میکروبلیدینگ می‌‌توانم ابروهایم را بشوییم؟

میکروبلیدینگ نوعی تتو است، بنابراین جای زخم باید تمیز نگه داشته شود.

آنها را حداقل دو ساعت پس از کار خشک نگه دارید. پس از آن باید ابروهای خود را با پد پنبه‌‌ای آغشته به آب تمیز کنید. د روز اول 2-3 بار این کار را انجام دهید. این کار باید برای خلاص شدن از شر لنفی که از زخم ظاهر می شود انجام شود.

در روزهای 2-10، باید ابروها را به آرامی با صابون آنتی باکتریال و مقداری آب بشویید. بسیار مراقب باشید، آنها را مالش ندهید، فقط به آرامی آنها را پاک کنید. سپس ابروهایتان را خشک کنید و اگر میکاپ آرتیست شما توصیه کرده است، روی آن پماد بمالید.

چگونه میکروبلیدینگ خود را حفظ کنم؟

طول عمر میکروبلیدینگ شما به سبک زندگی و عادات شما بستگی دارد.

اگر زیاد عرق می کنید، شنا می روید یا ناحیه میکلروبلید شده را در معرض نور خورشید قرار می دهید، بعید است که میکروبلیدینگ شما تا 18 ماه باقی بماند.

اگر می‌‌خواهید بیشتر بماند، باید ترمیم‌‌های منظم را در برنامه خود قرار دهید. نوع پوست و سبک زندگی شما تعداد دفعات ترمیم را تعیین می‌‌کند. اگر فاصله میان ترمیم‌‌ها زیاد شود و میکروبلیدینگ شما کمرنگ شود، باید کل کار را دوباره انجام دهید.

همچنین، اگر می‌‌خواهید میکروبلیدینگ شما ماندگاری بیشتری داشته باشد، از ابروهای خود با لوسیون ضد آفتاب محافظت کنید و از استفاده از محصولات حاوی رتینول خودداری کنید، زیرا روند پاک شدن را تسریع می‌‌کند.

کدام پماد را برای مراقبت پس از میکروبلیدینگ ابرو انتخاب کنم؟

اگر به میکاپ آرتیست خود اعتماد داشته باشید به نکات مراقبتی که بعد از کار توصیه می‌‌کند نیز اعتماد می کنید.

اگر میکاپ آرتیست شما مراقبت مرطوب را توصیه کرده است، پماد را طبق برنامه استفاده کنید.

از پمادی که میکاپ آرتیست شما توصیه کرده است استفاده کنید. اکثر میکاپ آرتیستها محصولات مراقبتی بعد از کار را در اختیار شما قرار می دهند.

پماد مراقبتی معمولاً یک کرم مبتنی بر پانتنول و گلیسیرین است.

برخی میکاپ آرتیستها روغن نارگیل و کرم های حاوی روغن زیتون و آووکادو را پیشنهاد می کنند. پماد حاوی عسل و موم محصول ضد باکتری خوبی است. برخی از محصولات ممکن است حاوی شی باتر، کره کاکائو، موم زنبور عسل و غیره باشند. سابقه هر نوع حساسیت را به میکاپ آرتیست خود اطلاع دهید.

نکته‌‌ی مهم نحوه ی استفاده از پمادها است.

از پمادها بیش از حد استفاده نکنید زیرا منافذ شما را مسدود می‌‌کنند. شما نباید یک لایه‌‌ی ضخیم از کرم را بمالید فقط مقدار کمی از آن را استفاده کنید. توصیه می‌‌شود یک گوش پاک کن را به پماد آغشته کنید و یک لایه نازک روی هر ابرو بمالید. این کار را 3 بار در روز انجام دهید.

برای حصول نتیجه ی بهتر، پماد را قبل و بعد از حمام استفاده کنید تا از ابروهای خود محافظت کنید.

اگر میکروبلیدینگ خود را خراب کنم چه می‌‌شود؟

 • اول از همه، شما باید میکاپ آرتیست خود را با دقت انتخاب کنید. او باید کسی باشد که بتوانید به او اعتماد کنید و با او احساس راحتی کنید. قبل، در حین و بعد از کار، باید هر چیزی را که می‌‌خواهید از او بپرسید. همچنین، میکاپ آرتیست شما باید در طول روتین مراقبت پس از میکروبلیدینگ در دسترس شما باشدتا در صورتی که در مورد چیزی نگران هستید یا سوالی دارید از او بپرسید.
 • اگر میکاپ آرتیستتان را با دقت انتخاب کنید و تمام نکات مراقبت از میکروبلیدینگ که در بالا ذکر شد را انجام دهید، جای نگرانی نیست. صبور باشید و منتظر بمانید تا دوره بهبودی به پایان برسد.
 • اگر به طور اتفاقی ابروهای خود را خراش دهید یا مالش دهید (مثلاً در خواب)، ممکن است مقداری رنگدانه را از بین ببرید. اگر این اتفاق افتاد میکاپ آرتیست خود را ببینید یا عکسش برای او بفرستید. آسیب باید در اولین ترمیم که الزامی است برطرف شود.
 • اگر ابروهای میکروبلید شما عفونی شوند، از میکاپ آرتیست خود یا حتی بهتر از آن، از یک متخصص پوست کمک بخواهید. ممکن است به آنتی بیوتیک نیاز داشته باشید. به یاد داشته باشید، احتمال عفونت زیاد نیست، به خصوص اگر میکاپ آرتیست در شرایط استریل کار کند و شما به ویژه مراقبت‌‌های بعد از کار را انجام دهید.

وقتی میکروبلیدینگ شروع به کمرنگ شدن کرد چه کنم؟

اگر میکروبلیدینگ شما خیلی زود شروع به کمرنگ شدن کرد، به خصوص اگر تمام مراحل مراقبتی را انجام دادید، ممکن است تقصیر میکاپ آرتیست شما باشد.

برش‌‌ها احتمالا خیلی کم عمق بوده و رنگدانه ها حفظ نشده‌‌اند. قرار دیگری رزرو کنید یا درخواست بازگشت وجه کنید و میکاپ آرتیست دیگری را پیدا کنید.

برای سلامت و حصول نتایج بهتر باید مورد هر گونه بیماری که دارید به میکاپ آرتیست خود اطلاع دهید. میکاپ آرتیست باید از این مورد آگاه باشد تا بتواند تصمیم بگیرد که آیا شما کاندیدای خوبی برای میکروبلیدینگ هستید یا خیر.

همچنین، این کار می‌‌تواند به او بگوید که از کدام نوع رنگدانه استفاده کند. به عنوان مثال، اگر شما کم خون هستید، میکاپ آرتیست نباید با رنگدانه‌‌های مبتنی بر آهن کار کند زیرا نتایج رضایت بخش نخواهد بود.

اگر پوست چرب دارید احتمالا ابروهای شما سریعتر کمرنگ می‌‌شوند. شما دفعات بیشتری نیاز به ترمیم خواهید داشت.

جمع بندی

مراقبت‌‌های بعد از میکروبلیدینگ بسیار مهم است و دستورالعمل‌‌ها نسبتاً ساده و قابل انجام هستند. اگر به خوبی از آن‌‌ها مطلع باشید و نکات را رعایت کنید، می توانید انتظار نتایج عالی داشته باشید.