آرایشگاه کودک

در این راهنما قصد داریم تا به شما والدین عزیز کمک کنیم تا چگونه یک آرایشگاه کودک خوب را انتخاب کرده و کودک خود را بدون هیچ استرسی برای اولین هیرکات به آرایشگاه ببرید.

اگر چه کودک شما تقریبا با موهای سر کمی به دنیا می اید، اما نهایتا پس از گذشت زمان و با بلندتر شدن موهایش، متوجه می شوید که او نیاز به هیرکات دارد. احتمالا برای شما هیرکات یه کار روتین محسوب می شود، اما اصلاح موهای فرزندتان برای او امری جدید بوده و ممکن است کمی ناخوشایند برای او جلوه کند.

کودک شما چه زمانی به هیرکات نیاز دارد؟

این مسئله به سرعت رشد موهای او و البته سلیقه شما وابسته است. کودکانی که موهایشان از همان بدو تولد رشد سریعی دارد احتمالا بعد از چند ماه موهایشان به چشمانشان رسیده و تا قبل از یک سالگی نیاز به هیرکات دارند.

سایر کودکان با رشد موهای کمتر شاید تا دو سالگی نیز نیاز به رفتن به آرایشگاه و هیرکات نداشته باشند. این نکته را نیز نبایست فراموش کرد که بعضی از مادران معتقدند که پیرایش موها موجب ضخیم تر شدن موهای فرزندانشان می گردد.

همه چیز وابسته به آماده سازی کودک است

مشاهده غریبه ای که قیچی به دست به سمت کودک می رود، می تواند برای او ترسناک باشد. بنابراین حتما کودک خود را قبل از اولین هیرکات به همراه یکی از اعضای خانواده به آرایشگاه ببرید تا این موضوع چیزی عجیبی برایش جلوه نکند.

از لغاتی مانند بریدن موها استفاده نکرده و در عوض به جای آن لغات ملایم تری مانند اصلاح و پیرایش استفاده کنید. همچنین هنگام استحمام تظاهر به هیرکات او کنید و خاطرات بچه گانه ای از اصلاح موهای سر خود برای او تعریف کنید.

چگونه کودک خود را بر روی صندلی آرایشگاه ثابت نگه داریم؟

بعضی از کودکان خیلی راحت بر روی صندلی آرایشگاه می نشینند و از نگاه کردن به تصویر خود در آینه لذت نیز می برند. برای سایر بچه ها می توانید از ابزارهایی استفاده کنید تا حواسشان پرت شود:

  • آی پد: این ابزار یا هر نوع ابزار مشابهی می تواند حواس کودکان را به خوبی پرت کند. برای کارایی بهتر این وسیله می توانید برنامه مورد علاقه آنها را نصب کرده تا در هنگام هیرکات بر روی آن برنامه تمرکز کنند.
  • اسباب بازی مورد علاقه: این هم ابزار خوبی برای پرت کردن حواس کودکان در هنگام اصلاح موهای سرشان است.
  • اسنک: دادن یک اسنک یا غذاهای مشابهی که کودکتان به آن علاقه دارد می تواند به خوبی حواسشان را پرت کند.

دقت داشته باشید که فرزند خردسال شما در هنگام هیرکات گرسنه یا خسته نباشد. چنین حالت هایی موجب سخت شدن اصلاح موهای سرشان می گردد.

برای جلوگیری از خستگی کودکان در هنگام هیرکات چه کاری انجام دهیم؟

اگر چندین بار کودکتان را به آرایشگاه برده و هر بار او احساس ناراحتی می کند، می توانید از از آرایشگر خود بخواهید که در صورت امکان به منزل شما بیاید و هیرکات را در خانه انجام دهد. آرایشگاه محیطی غریبه برای اوست و ممکن است کودک شما در خانه احساس بهتری برای این کار داشته باشد.

اگر این روش ها کار نکرد، او را مجبور به اصلاح نکنید و بهتر است در چنین مواقعی هیرکات را به روزهای بعد موکول کنید. بعضی از کودکان (مخصوصا در سن های بین پنج الی شش سال)  ممکن است که علاقه ای به هیرکات نداشته باشند و از این مسئله سرباز زنند. اگر هیچ چیزی حتی در اصلاح های کوتاه مدت نیز آنها را آرام نمی کند، بهتر است که هیرکات را به زور ادامه ندهید.

خدمات آرایشگاه سان برای کودکان به چه صورت است؟

آرایشگاه سان با استفاده از تیم مجرب خود مهارت بالایی در هیرکات کودکان داشته و از قبل همه شرایط را برای این کار مهم آماده سازی می کند. مزیت آرایشگاه سان نسبت به دیگر آرایشگاه های  کودک، نگاه تخصصی تر به این مقوله و اجرای یک هیرکات زیبا برای کودک شماست.