احسان نجاریان کیست؟ درباره احسان نجاریان، آرایشگر برتر ایران

احسان نجاریان
سان سالن

من احسان نجاریان هستم!

احسان نجاریان متولد ۱۷ مهر ۱۳۶۶ در استان مازندران و شهرستان فریدونکنار است که از سال ۸۷ کار آرایشگری را در تهران شروع کرد.

او بعد از چند ماه فعالیت حرفه ای بخاطر مهاجرت استادش به کانادا، به زادگاهش یعنی فریدونکنار بازگشت. او بعد از دو سال فعالیت در یک آرایشگاه بعنوان همکار، در همان اوائل کارش به دلیل علاقه زیادش به مباحث مدیریت در همایش‌های مدیریتی متعددی که در دانشگاه‌های بزرگ مازندران برگزار می‌شد شرکت کرد. این موضوع باعث رشد شمّ مدیریت احسان نجاریان شده بود و بعدها بدین واسطه تصمیم گرفت که یک سالن آرایش مردانه با برند خود داشته باشد. او در همان سال ها به همراه یکی از دوستان قدیمی خود، یک سالن بسیار شیک با طراحی عالی و مثال زدنی رو به اسم ژست افتتاح کرد.

بعد از یک سال از گذشت افتتاح سالن، او در یک سمینار خارجی در کشور ترکیه، در کنار استادان آمریکایی و شرکت کننده‌های هلندی، فرانسوی و ترک شرکت کرد که در همان اولین سمینار در بخش استایل مو نفر اول شد. در انتهای سمینار هم او بعنوان کم سن و سال ترین پدیده سمینار معرفی شد. در همان جا بود کمپانی هیرگالریا تصمیم گرفت که با او قرارداد همکاری مشترک ببندد و او را بعنوان یکی از نفرات حرفه‌ایی این کمپانی معرفی کند. او در سمینارها و نمایشگاه‌های مختلفی به عنوان استاد و هرکاتیست روی استیج فعالیت میکرد. در همین ما بین هم وب سایتی را با نام خود یعنی sannajjarian.com راه‌اندازی کرد.

در همین سالها هم او همیشه پیگیر همایش‌های مدیریتی بود و در سمینارهای متعددی شرکت می‌کرد که باعث ایجاد ذهنی باز و خلاق برای مدیریت سالن در او شده بود. او ‌اولین نفری بود که در شغل آرایشگری در مازندران در سمینارهای خارجی شرکت میکرد و همین باعث شد که مازندرانی ها در این شغل او را بشناسند و از همه شهرهای مازندران مراجعه کنندگانی به سالن خود داشت.

او وقتی این شرایط مثبت رو میدید، بیشتر به رشد کسب و کار خود راغب میشد و برای رسیدن به اهداف خود در سمینارهای خارجی بیشتری شرکت می کرد. در این راستا و برای شرکت در سمینارها به کشورهای خاورمیانه یا حتی بعضی از کشورهای آسیای شرقی سفر میکرد. در همین ما بین او به این نتیجه رسید که در یک شهر کوچک نمیتواند فعالیت کند و با ذهن خلاقی که داشت یک برند با مخفف اسم خودش بنام “سان” رو انتخاب و لوگوی زیبایی برایش طراحی کرد و با یه حرکت زیبا اون رو تو ذهن مراجعه کننده ‌ها جا انداخت.

احسان نجاریان رقابت در شهرهای بزرگتر ‌مثل پایتخت رو دوست داشت و همین موضوع باعث شد برند ژست را با حجم زیادی از مراجعه کننده‌ها به شریکش تحویل دهد و زادگاهش رو ترک و به تهران مهاجرت کرد. او این باور را داشت که با این سطح مهارت و توانایی بالای کار می‌تواند در منطقه‌های مرفه نشین پایتخت فعالیت کند و از این رو محله سعادت‌آباد در غرب تهران رو برای فعالیت انتخاب کرد. او در نهایت آرایشگاه کوچکش رو به نام “سان‌سالن” افتتاح نمود.

او برای اینکه بتواند پاسخگوی مراجعه کننده‌های سابق خود در شمال باشد، با یکی از همکارانی که از خودش کار آرایشگری رو یاد گرفته بود، یک شعبه در فریدونکنار به اسم “سان‌سالن ۲” را افتتاح و تا بعد از گذشت یک سال، ماهی سه روز در همان سالن فعالیت میکرد تا بتواند مشتریان مازندارنی را هم راضی نگه دارد. به گفته خودش او در آن برهه، سختی بسیار زیادی کشید تا بتواند در منطقه سعادت اباد تهران شناخته شود.

او دیجیتال مارکتینگ حرفه ای برای کسب و کارش را رو در شبکه های اجتماعی اینستاگرام و تلگرام شروع کرد و فعالیت های گسترده‌ایی انجام داد که باعث بیشتر دیده شدن و افزایش تعداد مشتری هایش شد.

او‌ تصمیم گرفت که ازین پس در همه جا تحت برند sansalon فعالیت کند و حتی اسم سایتشون رو هم به www.sansalon.ir تغییر داد. یکی از دوستان خیلی نزدیکش به او کمک کرد تا وب سایت او رتبه خوبی در نتایج گوگل کسب کند و این دو با هفکری توانستند یک فروشگاه آنلاین آرایشی و بهداشتی در دامنه www.sansalon.shop راه اندازی کنند.

او با سابقه خوبی که از خود به جا گذاتشته بود، توسط افراد فعال در فضای هنری و ورزشی مثل باشگاه استقلال و تیم ملی تکواندو هم دیده شد و مشتریانی از بین آنها کسب نمود. اولین همکاری های او در موسیقی با خواننده‌های معروفی مانند بابک جهانبخش، آصف آریا، سیامک عباسی و امید افخم استارت خورد. این همکاری چند سال ادامه دار شد و امضای خوبی در استایلهای آنها بجای گذاشته است، به طوری که اگر مدل مویی در سال های اخیر از این افراد در تصاویرشان دیده باشید، بعید است که نتیجه کار احسان نجاریان نباشد.

احسان نجاریان بعد از سه سال فعالیت و با افزایش تعداد مشتریان، تحمل آن فضای کوچک برایش بسیار سخت شد و ‌تصمیم گرفت تا یک سالن بزرگتر داشته باشد و در همان محله سعادت‌آباد، یک سالن شیک و بزرگتر راه‌اندازی و افتتاحیه آن سالن رو با حضور هنرمندان زیادی به طور بسیار عالی برگذار کرد.

تو زمینه سینما هم مصطفی زمانی یکی از دوستان نزدیکش بود و با پیشنهاد او تو عرصه سینما ورود کرد. او اولین همکاریش را با سعید ملکان و فریدون جیرانی در سریال نهنگ آبی شروع کرد که در آن سریال گریم متفاوتی که سعید ملکان طراحی کرده بود را برای مصطفی زمانی اجرا کرد. این گریم در سینمای ایران سر و صدای عجیبی به پا کرد و باعث شهرت بیش از پیش احسان نجاریان شد.

دومین همکاری او در سینما که به گفته خودش یکی از آرزوها و افتخارات بزرگش بود، همکاری با پدر گریم ایران استاد عبدالله اسکندری در فیلم سینمایی روز ششم بود که باز هم گریم مصطفی زمانی رو به شکلی متفاوت اجرا کرد و برگی دیگر را در تاریخ گریم سینمای ایران ورق زد. او همه این اتفاقهای خوب در سینما رو ممنون دار مصطفی زمانی است.

یکی از آرزوهایی که او‌ دارد این است که بتواند در زمینه آرایشی و بهداشتی فعالیت بیشتری داشته باشد و به همین دلیل به دفعات در جلسات برندهای بزرگ بهداشتی ایرانی مثل گلرنگ و اکتیو شرکت کرده است.

او معتقد است که خط تولید محصولات آرایشی و بهداشتی در ایران بسیار ضعیف است و می‌تواند به سطح بالاتری برسد و همیشه به این موضوع اعتقاد دارد که در آینده نزدیک به این عرصه ورود خواهد کرد.

همچنین یکی از اهداف ارزشمند او افتتاح موسسه‌ایست تا بتواند در این زمینه برای کودکان کار استعداد یابی کند.