کراتینه کردن مو

آیا علاقه مندید که موهای صافتری داشته باشید؟ کراتیه کردن مو از جمله خدمات آرایشگاه سان در تهران می باشد که چنین نتیجه ای را برای موهای شما به دنبال دارد.

کراتین چیست؟

کراتین نوعی از پروتئین می باشد که در مو، پوست و ناخن های شما وجود دارد. این ماده در سایر اندام ها و غده های بدن شما نیز یافت می شود. کراتین یک پروتئین محافظ می باشد و نسبت به سایر سلول های زنده بدن، میزان آسیب پذیری کمتری دارد.

کراتین را می توان از پر، شاخ و پشم های حیوانات گرفته و به عنوان یک ماده در تراپی مو ها استفاده کرد. از آنجا کراتین ماده اصلی سازنده موهای شماست، در نتیجه می تواند موجب افزایش قدرت مو، صاف شدن و زیباتر شدن آن گردد.

برای مشاهده کارکرد کراتینه و نحوه استفاده از آن، ویدئوی زیر را که در آرایشگاه سان و با استفاده محصول کراتین پروتئین بلوندیس تهیه شده است را مشاهده کنید:

کراتینه کردن چیست و چگونه انجام می شود؟

کراتینه کردن به فرایندی گفته می شود که در آن شما موهای خود را در معرض ماده حاوی کراتین قرار می دهید و در نتیجه آن موهایتان صاف می شود. در این فرایند ابتدا موهای شما شسته و سپس ماده حاوی کراتین به موهای شما به صورت لایه لایه افزوده می شود. سپس به واسطه حرارت دهی، موهایتان آرام آرام حالت صافی به خود می گیرند و فر آن کمتر و کمتر می شود.

این پروسه ممکن است تا 90 دقیقه به طول بینجامد. بعد از آن موهای شما شسته و خشک می شود. نتیجه کار در این حالت برای شما فوق العاده بوده، چرا که موها مطمئنا فراتر از انتظارتان صاف شده است.

نگهداری از موهای کراتینه شده

بعد از کراتیه مو بهتر است که تا 24 ساعت اقدام به شستن موهایتان نکنید. این زمانیست که موجب عملکرد بهتر کراتیه می گردد. بعد از طی این زمان نیز حتما از شامپوهای بدون سدیم سولفات استفاده کنید تا صافی مو بیشتر حفظ گردد.

کراتینه مو دائمی نیست و ماندگاری آن بستگی به جنس و بافت موها و همینطور نوع مراقبت شما از آن دارد. اما معمولا صافی ایجاد شده از کراتیه مو تا 3 ماه ماندگار است.

سرم، شامپو و کاندیشنرهای کراتین

سرم ها، شامپوها و کاندیشنر های کراتین نمی توانند به اندازه کراتیه کردن موها در آرایشگاه، موثر باشند. این مواد در صورتی که موهای شما به واسطه حرارت زیاد سشوارها آسیب دیده باشند، تا حد کمی می توانند به ترمیم آن کمک کنند.

هزینه و قیمت کراتیه کردن مو چقدر است؟

قیمت کراتینه کردن مو به نوع مواد کراتینه و مهارت آرایشگر شما وابسته است. در این مورد دقت داشته باشید که کیفیت پایین مواد کراتیه مطمئنا نتیجه ایده الی را که به دنبال آن بودید، برای شما به همراه نیاورد. آرایشگاه سان با توجه به اینکه از برندهای معتبر دنیا در کراتیه مو استفاده می کند، تضمین می کند که موهایی صاف و بسیار زیبا برای شما به ارمغان بیاورد.

جمع بندی

کراتیه کردن مو باعث شکننده شدن آن نمی شود، اما اگر دستگاه حرارت دهی با کیفیت نباشد، چنین نتیجه ای احتمالا حاصل خواهد شد.

متاسفانه بعضی از آرایشگاه های مردانه و زنانه از دستگاه های حرارت دهی غیر استانداردی استفاده می کنند که حرارت آن بسیار زیاد است و موجب شکننده شدن بافت موها می شوند.

کراتینه کردن موها روشی برای ترمیم آن محسوب می شود. حتی اگر موهای شما سالم باشد نیز موجب قوی تر شدن بافت آن می گردد. همچنین انعطاف پذیری آن را افزایش می دهد.

جهت مشاوره برای کراتینه مو هم اکنون با ما تماس بگیرید.