تلفن واتس اپ اینستاگرام

مانیکور و پدیکور آقایان

با خود فکر می‌کنید مانیکور و پدیکور مناسب مردان نیستند؟ در این مطلب به شما نشان خواهیم داد که بهتر است کمی بیشتر به آن فکر کرده و در این مورد تجدید نظر کنید.

اگر مردی هستید که امرار معاش و فعالیت های روزانه تان به دستان یا پاهایتان وابسته است، احتمالا بد نباشد هر از گاهی به آن‌ها رسیدگی کنید. همچنین آقایانی که ناخن‌های دست و پاهایشان بطور ناخوشایندی به سمت داخل رشد می‌کند و مرتبا تاول می‌زنند، گزینه‌های مناسبی برای مانیکور و پدیکور هستند. حتما دلیل خاصی وجود دارد که ورزشکاران سرشناسی مانند لبرون جیمز هر هفته مانیکور و پدیکور دریافت می‌کنند.

اگر خیلی سریع قصد دارید که با نحوه پدیکور آشنا بشین، ویدئوی کوتاه زیر را که در سالن سان فیلمبرداری شده است را مشاهده کنید.

پدیکور برای مردان

آیا پدیکور برای مردان مناسب است؟ تعداد دفعاتی که این سوال پرسیده می‌شود برایمان شوکه‌آور است. البته که پدیکور برای مردان مناسب است، اما خیلی از مردان انجامش نمی‌دهند. آن‌هایی که به خود اهمیت می‌دهند نوبت بعدیشان را همین الان مشخص کرده‌اند، و از لیست طولانی فواید درمانی و بهداشتی یک پدیکور خوب کاملا آگاه هستند.

پدیکور فقط به معنی پاشیدن رنگ‌هایی زیبا و جذاب بر روی انگشتانتان نیست، البته اگر بخواهید می‌توانید این کار را هم انجام بدهید. پدیکور یعنی داشتن پاهایی سالم، که خیلی از ما‌ها می‌توانیم از آن بهره بیشتری ببریم. به این فکر کنید که چقدر پیش آمده پاهایی خسته، عرق‌کرده، زمخت، بدبو و با پوستی تکه تکه شده داشته باشید، یا چندبار تابحال پیش آمده که ناخن‌ انگشتان پاهایتان به داخل رشد کنند یا آن‌ها را بیش از حد کوتاه کنید؟ اگر تابحال ناخن‌هایتان به داخل رشده کرده باشند، مفهوم این جملات را بیشتر درک خواهید کرد.‌

در ادامه به فواید پدیکور مردان می‌پردازیم، که شامل راه‌هایی برای استفاده آن برای خودتان نیز می‌شود.

چرا باید پدیکور انجام داد؟

با خودتان صادق باشید: آخرین باری که قسمت زیر ناخن‌های پاهایتان را کاملا تمیز کردید کی بوده است؟ آخرین باری که کف پاهایتان را کیسه کشیدید تا از شر پوست‌‌های مرده و پینه‌ها خلاص شوید کی بوده است؟ به سادگی می‌توان پدیکور را نوعی فعالیت لذت‌بخش اسپا تصور کرد، چون قطعا به ریلکس‌کردن کمک می‌کنند. همچنین نباید فواید بهداشتی توجه‌کردن و رسیدگی به پاهایتان را فراموش کنید.

اگر پاکیزگی عمومی برایتان کافی نیست، شاید کمی تجملات بیشتر بتواند نظرتان را جلب کند. پدیکور مردان گستره وسیعی دارد. می‌توانید فقط به نوعی ساده رضایت دهید، یا به سراغ پدیکور‌های سطح بالاتر بروید و پاهایتان را با کرم‌هایی بر پایه شیر یا لوسیون‌هایی با عطر چای سبز آشنا کنید. هر چه نباشد شما یک مرد زحمتکش هستید. آیا پاهایتان، همان‌هایی که شما را به سر کار می‌برند، در باشگاه شما را سرپا نگه‌ می‌دارند و به کمکشان ساعت‌ها پشت میز کار خود می‌ایستید، مانند دیگر اعضای بدنتان نیاز به کمی توجه و مراقبت ندارند؟

چیزهایی که می‌توانید از اولین پدیکور خود انتظار داشته باشید

چه در یک سالن آرایشی در مرکز خرید محلی خود یا چه در یک اسپا یا سالن ماساژ در دوران تعطیلات برای پدیکور وقت بگیرید، اساس کار همیشه یکسان خواهد بود: شما به محل می‌رسید، شلوارتان را بالا می‌زنید، بر روی یک صندلی ماساژ می‌نشینید و پاهایتان را در یک وان آب گرم می‌گذارید.

طی ۳۰ دقیقه تا یک ساعت آینده (با توجه نوع پدیکوری که انتخاب می‌کنید)، موارد زیر اتفاق خواهند افتاد:

۱- ناخن‌هایتان گرفته و به آن‌ها فرم داده می‌شود.

۲- هر جرم اضافه و کثیفی که بین ناخن‌ها و پوستتان باشد، بدون درد جدا خواهد شد.

۳- پوست‌های مرده در کف انگشتان و پاهایتان با شستشو جدا می‌شوند تا جایی که به سطحی از لطافت برسید که حتی نمی‌دانستید وجود دارد.

۴- انتظار مالیده شدن مقداری ژل و لوسیون تسکین دهنده را به مچ پا و پاهایتان داشته باشید.

اکثر سالن‌های آرایشی گزینه‌هایی در پدیکور‌هایشان دارند که شامل پوشش‌های تسکین دهنده برای کل پا و حتی ماساژ‌هایی کوتاه می‌شوند. اگر حسش را داشته باشید می‌توانید از لاک ناخن نیز استفاده کنید (اگر در جایی کار میکنید که ناخن ها پیدا نیست، چه کسی متوجهش خواهد شد؟).

همچنین پدیکور بدون شک می‌تواند شما را قلقلک دهد. هر لحظه ممکن است فکر کنید می‌خواهید با لگد به صورت کسی بکوبید. اما نگران نباشید. حتی قلقلکی‌ترین افراد نیز از پدیکور جان سالم بدر می‌برند.

فواید پدیکورفواید پدیکور

در ادامه به معرفی فواید پدیکور برای آقایان پرداخته ایم.

۱- ناخن‌هایی سالم که بطور مناسب کوتاه شده‌اند

بهترین قسمت هر پدیکور توجهی است که به ناخن‌هایتان می‌شود. به این فکر کنید که کوتاه کردن ناخن‌هایتان بطور مناسب، بدون خطر و بدون ریسک رشد آن‌ها به سمت داخل، چقدر می‌تواند سخت باشد. پدیکوریست همچنین پوست‌های اضافه را کوتاه و هرگونه جرم اضافه را از بین ناخن‌هایتان جدا‌ می‌کند، جرم‌هایی که به مرور می‌توانند منجر به رشد قارچ پا شوند. طی یک ماه آینده، ناخن‌هایتان با شکلی مناسب و زیبا رشد می‌کنند، و احتمالا صندل هم خواهید پوشید تا همه بتوانند پاهای زیبایتان را ببینند، چرا که نه؟

۲- پوست لطیف تر

بهترین بخش دیگر پدیکور، زمانی است که همه پوست‌های مرده، خشک و تکه تکه شده را از پاهایتان جدا می‌کنند. پینه‌ها جدا می‌شوند و پس از چندین لایه‌برداری، با استفاده از یک لوسیون آرامش بخش که البته ممکن است کمی قلقلکتان هم بدهد، رطوبت و لطافت به پوستتان بازگردانده خواهد‌شد. دیگر خبری از ترک‌های تیز در پاشنه پا و پوست تکه‌تکه شده در کف پایتان نخواهد بود.

۳- پاهایی با بوی بهتر

پس از کنده شدن تمام پوست‌ها و جرم‌های اضافه از پاهایتان، نتیجه پاهایی سالم خواهد بود که احتمال بوی بد، رشد میکروب و قارچ نیز در آنها کاهش پیدا کرده‌ است. جوراب‌های جذب کننده رطوبت و پودر را به آن اضافه کنید، و دیگر هرگز از درآوردن کفش‌هایتان در مقابل دوستانتان ترسی نخواهید داشت.

۴- جریان خون بیشتر

یکی دیگر از فواید عالی پدیکور، ماساژ و خیساندن پاها در آب گرم است. این دو مورد جریان خون را در پاها بهبود می‌بخشند و مفاصل را تحریک می‌کنند، و برخلاف یک ماساژ عادی تمام بدن را شامل نمی‌شوند. حالا با چابکی تازه بدست آمده و کف پاهای لطیفتان، می‌توانید یک جفت کفش ورزشی مخصوص دویدن را پوشیده و از این آغاز جدید لذت ببرید. فقط یادتان باشد در کفش‌ها از کفی مناسب استفاده کنید تا فشار به پاها را به حداقل برسانید و در صورت پینه بستن پاها، حتما از لوسیون استفاده کنید.

مانیکور برای مردان

مانیکور مردان دقیقا چیست؟ مانیکور دیگر فقط مخصوص بانوان نیست. با افزودن این مورد به روتین آراستگی و آرایشی خود، نه‌تنها دستانتان ظاهری بهتر خواهند داشت، بلکه همچنین احساس بهتری به شما خواهند داد. زمانی که شغلتان نیازمند استفاده مکرر و سنگین از دستانتان است، بسیار ضروریست که از وجود هرگونه ناخن‌ریش یا ناخن‌هایی با شکل عجیب که ممکن است مزاحم کارتان شود، جلوگیری کنید. مانیکور عادی مردان می‌تواند در این مورد به شما کمک کند. مانیکور مردان اساسا شامل سوهان کشیدن ناخن‌ها، نرم‌ کردن پوست دست، و شکل‌دهی به پوست انتهای ناخن‌ها می‌شود. شاید این موارد تابحال به گوشتان نخورده باشند یا تابحال انجامشان نداده باشید اما قول می‌دهیم ساده‌تر از چیزی هستند که بنظر می‌آید.

مراحل مانیکورچیز‌هایی که می‌توانید از اولین مانیکور خود انتظار داشته باشید

با توجه نوع مانیکور انتخابی موارد زیر اتفاق خواهند افتاد:

۱- ناخن ها کوتاه می شوند

مانیکور مردان با کوتاه کردن ناخن‌ها توسط یک ناخن‌گیر آغاز می‌شود. تنها بخش سفید ناخن کوتاه میشوند‌ و سعی میشود بر روی هر ناخن فقط یکبار از ناخن‌گیر استفاده شود. استفاده بیشتر از ناخن‌گیر بر روی یک ناخن می‌تواند منجر به ایجاد ناخن‌ریش شود، بنابراین برای ظاهر بهتر، پس از یکبار استفاده از ناخن‌گیر، از سوهان استفاده می‌گردد تا لبه‌های ناخن صاف شوند.

۲- سوهان کشیدن لبه‌ها

به آرامی و با دقت از یک سمت به سمت دیگر سوهان کشیدن ناخن ها شروع می شود. طوری انجام می گردد که انگار سوهان درحال سنباده کردن ناخن است. از این حرکت برای گرد کردن نوک ناخن استفاده می شود، و زمانی که حس کردید سوهان درحال تماس با نوک انگشتتان است، میتوانید به مانیکوریست اطلاع دهید تا دست نگه دارد. ممکن است زود خسته شوید و بخواهید سریع کار را تمام کنید، اما صبور باشید تا نوک انگشتانتان ظاهر خوبی پیدا کنند.

۳- کوتاه کردن پوست اضافه انتهای ناخن یا کوتیکول

برای کسانی که نمی‌دانند، کوتیکول همان بخش روشن انتهای ناخن است که به پوست و انگشت می‌رسد. کوتیکول اضافه نه با انگشتان، بلکه با یک ناخن گیر مخصوص کوتاه می گردد. کندن کوتیکول های اضافه می‌تواند ظاهری ناخوشایند ایجاد کند و باعث خونریزی، ناخن‌ریش و ورم شود. اگر کوتیکول‌های شما ظاهر خیلی بدی دارند، ابتدا از یک چوب مخصوص کوتیکول استفاده می گردد و آن‌ها به آرامی به سمت انتهای ناخن هل داده می شوند.

۴- مرطوب کردن دست ها

دستانتان آب کشی شده و از یک لوسیون دست طبیعی مخصوص مردان استفاده می گردد. این کار باعث لطافت هر گونه پوست خشک می‌شود و شکاف‌های بوجود آمده در حین مانیکور را درمان می‌کند.

شاید با خودتان فکر کنید این‌ کارها خیلی وقتتان را می‌گیرند. اما قول می‌دهیم که اینطور نیست. اگر ترجیح می‌دهید از یک ست مانیکور مخصوص مردان استفاده نکنید، همیشه می‌توانید به یک سالن آرایشی مردان مانند سالن سان بروید و مانیکور مردان را بطور حرفه‌ای دریافت کنید.

فواید مانیکورفواید مانیکور

آیا مانیکور مردان ارزشش را دارد؟ در ادامه پنج دلیل می‌آوریم که چرا هر مردی شایسته یک درمان VIP با استفاده از مانیکور مردان برای دستانش است.

مانیکور مردان بیش از همیشه محبوب است، و دلیل خوبی هم برایش وجود دارد. چون فرصت خوبی است تا ناخن‌های کثیفتان تمیز شوند و پس از مدت‌ها کمی احساس راحتی کنید.

اگر هنوز هم نسبت به مانیکور مردان شک دارید، کاملا درک می‌کنیم. اما با پس زدن آن، فواید مختلف ذهنی و فیزیکی آن را از دست می‌دهید.

سه نکته مهم درباره مانیکور مردان که بهتر است بدانید:

  • مانیکور می‌تواند باعث داشتن ناخن‌ها و دستانی سالم شود
  • مانیکور مردان می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد
  • مانیکور می‌تواند علائم بالارفتن سن را در دستانتان کاهش داد

فواید مانیکور مردان چیست؟ در ادامه پنج دلیل آورده‌ایم که چرا بهتر است یک وقت برای مانیکور با یک سالن آرایشی بگیرید.

فواید مانیکور۱- بهبود سلامت ناخن‌ها

از ناخن‌ریش‌های دردناک گرفته تا عفونت‌های ناخن، شرایط بسیار مختلفی ممکن است برای ناخن‌ها و پوست اطرافشان بوجود بیاید. دریافت مانیکور بطور منظم می‌تواند ناخن‌های شما را قویتر کرده و با کوتاه و تمیز نگه‌داشتنشان، سلامت آن‌ها را بهبود ببخشد.

یک نکته مهم وجود دارد و آن لاک ناخن است. لاک کردن ناخن می‌توان آن را خشک کند و باعث تغییر رنگ شود.

حتی بدتر از آن، ثابت شده که بعضی از لاک‌های ناخن حاوی مواد سمی هستند. طی یک مطالعه منتشر شده در مجله Environmental Science & Technology در سال ۲۰۱۸، محققان دریافتند که بسیاری از لاک‌های ناخن حاوی فتالات مانند دی(۲- اتیل هگزیل) فتالات (DEHP) هستند، نوعی پلاستیک‌ساز که به عنوان برهم زننده فعالیت غدد درون‌ریز شناخته می‌شود (لینک).

۲- کاهش استرس

اگر تابحال پدیکور مردان را دریافت کرده باشید، پس احتمالا می‌دانید که یک ماساژ پای آرامش‌بخش، بخشی از این درمان است. مانیکور مردان نیز از این بابت مشابه است که یک ماساژ دست آرام و ریلکس‌کننده دریافت می‌کنید.

شاید ماساژ دست بنظر چیز مهمی نیاید، اما مطالعات نشان داده است که می‌توانند به کاهش استرس و اضطراب کمک کنند. مطالعه‌ای منتشر شده در مجله Cataract and Refractive Surgery در سال ۲۰۰۱ نشان داد که ماساژهای دست می‌توانند اضطراب و فشار خون را در بیمارانی که جراحی آب‌مروارید انجام داده‌اند کاهش دهد (لینک).

سعی کنید مانیکوریستی را پیدا کنید که از تکنیک‌های انعکاس‌درمانی برای ماساژ دستانتان استفاده کند. این تکنیک‌ها شامل فشارآوردن و ضربه زدن به نقاط فشاری مخصوصی بر روی دستان می‌شوند که سیگنال‌های آرام‌کننده به مغز ارسال می‌کنند.

۳- تقویت جریان خون

ماساژی که به عنوان بخشی از مانیکور دریافت می‌کنید همچنین می‌تواند جریان خون را تحریک کند. این موضوع می‌تواند گستره وسیعی از فواید را همراه خود داشته باشد، مخصوصا اگر بطور مداوم از دستان خود کار می‌کشید یا آن‌ها را در معرض سرما قرار می‌دهید.

۴- ناخن‌هایتان تمیز می‌شوند

ناخن‌های کثیف هرگز ظاهر خوبی ندارند. ناخن‌هایی که رنگشان تغییر کرده باشد یا زیرشان خاک رفته باشد، به احتمال بسیار زیاد حال اطرافیانتان را به هم می‌زنند و آسیبی جدی به تصویر حرفه‌ایتان وارد می‌کنند.

مانیکور می‌تواند وضعیت ناخن‌ها و سلامت کلی دست‌ها را به کمک کوتاه کردن ناخن‌ها، پاکسازی کوتیکول‌ها و بازگرداندن رطوبت به ناخن‌هایتان، بهبود ببخشد. بعد از تمام شدن مانیکور، دستانتان ظاهر بهتری خواهند داشت و اطرافیانتان از دست شما فرار نخواهند کرد.

۵- جوان‌تر شدن دست‌ها

اگر در تلاش هستید تا نشانه‌های بالا رفتن سن را کند کنید، احتمالا سرم سفت‌کننده صورت مخصوص مردان و یک کرم قدرتمند چشم را در لیست محصولات مراقبت از پوست خود دارید. این محصولات شاید بتوانند جوانی را به صورتتان بازگردانند، اما دست‌ها وضعیت متفاوتی دارند.

اثرات منفی اشعه‌های فرابنفش را می‌توان در دست‌ها دید که منجر به بوجود‌ آمدن نقطه‌ها و چروک‌های ناخوشایندی می‌شوند. اگرچه مانیکور نمی‌تواند نقاط بوجود آمده ناشی از افزایش سن و آسیب‌های مربوط به نور آفتاب را حذف کند، اما به شیوه‌هایی دیگر می‌تواند نشانه‌های بالارفتن سن را در دستانتان کاهش‌ دهد.

برای مثال، مانیکوریست شما ممکن است از لایه‌برداری برای خلاص شدن از شر سلول‌های پوست مرده استفاده کند تا رنگ پوست جوان‌تری داشته باشید. همچنین از لوسیون‌ برای بازگرداندن رطوبت و تقویت عملکرد حفاظتی پوست دستان استفاده می‌شود.

تجربه استفاده از مانیکور مردان

زمانی که برای اولین بار مانیکور دریافت می‌کنید، شاید ابتدا حس عجیبی داشته باشید. اما نگران باشید، شما اولین مردی نیستید که وارد آن سالن آرایشی می‌شوید و قطعا آخرین نفر نیز نخواهید بود.

زمانی که متوجه تفاوت ایجاد شده بشوید، به احتمال زیاد بطور منظم به دنبال مانیکور مردان خواهید رفت. دست‌ها و ناخن‌هایتان از شما تشکر خواهند کرد.

در هنگام پدیکور یا مانیکور در سالن های آرایشی به چه نکاتی دقت کنیم؟

امروزه برخی از سالن‌های حرفه ای آرایشی مانند سان سالن، پدیکور و مانیکور مخصوص مردان را ارائه می‌دهند، که معمولا شامل خیساندن پاها، لایه‌برداری و گرفتن‌ و براق کردن ناخن‌ها می‌شود. با این‌حال، برخی پیشنهاد می‌دهند که کمی جلوتر رفته و درخواست ماساژ پا و یک لاک شفاف محافظتی ناخن نیز برای تقویت آنها بکنیم. اما پیش از آن‌که دست ها و پاهایتان را به پدیکوریست یا مانیکوریست بسپارید، چند نکته وجود دارد که بهتر است بخاطر داشته باشید:

  • هرگونه آلرژی یا بیماری‌ خاص که نیاز به برخورد مناسب با پاهایتان دارد و همچنین هرگونه محصول یا موادی که ممکن است باعث ایجاد واکنش پوستی شود را به تکنیسین ناخن حاضر در آن‌جا اطلاع دهید.
  • اگر به دنبال برطرف کردن مشکل خاصی هستید، از همان ابتدا به تکنیسین ناخن خود توضیح دهید تا نوع درمان را متناسب با نیاز‌هایتان تغییر دهند.
  • از آن‌ها بخواهید تا آنجا که ممکن است کوتیکول‌ها را نبرند، چون می‌تواند باعث باز شدن پوست و عفونت‌های جدی شود.
  • از آن‌ها بخواهید تا ناخن‌ها را بطور یکسان و صاف کوتاه کنند تا از ایجاد ناخن‌هایی که به داخل رشد می‌کنند، جلوگیری شود.
  • از هرگونه ابزاری که بنظر می‌رسد تکنیسین ناخن می‌خواهد برای درست کردن سالاد از آن استفاده کند، پرهیز کنید. این یعنی استفاده نکردن از پوست‌کن‌ و رنده.
  • اگر قصد دارید پدیکور منظم را در برنامه خود جای دهید، پیشنهاد میشود که با ایجاد هماهنگی ابزارهای خودتان را داشته باشید، که شامل سوهان، ناخن‌گیر و ماشین اصلاح می‌شوند. بدین ترتیب از سرایت بیماری‌های احتمالی از دیگر مشتریان جلوگیری می‌شود.

درحالی که بسیاری از مردان با یک براق‌سازی سریع برای ناخن‌هایشان در آخر کار راضی هستند، اما بسیاری از مشتری‌های بلندپرواز و موفق سالن سان، پس از دریافت پدیکور، درخواست یک ماساژ برای ریلکس کردن بیشتر نیز می‌کنند.